Öğrenci Apart Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eskişehir öğrenciler şehri olması ile birlikte, apartları ve yurtları ile de ünlüdür diyebiliriz. Zira Eskişehir merkeze geldiğiniz zaman hemen hemen her yerde apart ve yurt tabelalarını görmeniz mümkün. Okul kaydı yaptırdıktan sonra konaklama için ya apart seçmelisiniz ya da tercihininizi ev kiralamaktan yana kullanmalısınız. Tabi bu şehirde yeniyseniz, apart kiralamak sizin için hem tasarruflu hem de daha konforlu olabilir. Peki öğrenci apart seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Apart Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Apart Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ilgaz Park kız apart ve öğrenci yurdu olarak 1990 yılından beri apart konaklama alanında hizmet vermekteyiz. Bu alanda hizmet veren ilk konaklama yerleri arasında yer almaktayız. Apart ve yurt işletmeciliği alanında bizimle aynı faaliyeti gösteren bir çok işletme mevcut. Bunlar arasında öğrenciler için mükemmel deneyim sunan apartlar var iken, maalesef öğrenciler için kötü bir konaklama deneyimi sunan apart oteller de mevcut. 

30 yıldan beri sektörde olmamız ve bugüne kadar 3300’den fazla öğrenciye konaklama deneyimi sunmanın vermiş olduğu deneyimle sizlere apart seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri aktarmak istiyoruz.

Yurt Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eskişehir kız öğrenci apart veya yurt bakıyorsanız, karşınızda 100’lerce seçenek olacaktır. Bu 100’lerce seçenek arasında verdiği taahhütleri yerine getiren yurtlar olduğu gibi, maalesef kayıt işlemi sonrasında, daha çok kar etmek için imkanlarda kısıtlamaya giden apartlar da mevcut. 110 kişilik öğrenci kapasitesi ve %98 mutlu öğrenci oranı yakalamış bir apart olarak sizler için dikkat edilmesi gerekenleri sıralayalım.

Güvenli Apart ve Yurt Ortamı

Öncelikle Eskişehir’in dünyanın en güvenilir 10 şehri arasında yer aldığını bilmelisiniz. Yurtlara geliş ve gidişlerde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Yurt ortamında ise çalışan personellerin pedagojik eğitim almış olması, kanun kapsamında yer alan kurallara uyuyor olması dikkat edilmesi gereken önemli konular arasındadır. Her ne kadar dışarısı güvenli olsa da, yurt bölümünde de öğrenci kendini güvende hissetmelidir.

Öğrenci Apartının Kaç Yıllık Olduğu

Almış olduğu olumsuz yorumlar nedeni ile her yıl tabela değişikliğine giden öğrenci apartları mevcut. Tabi 30 yıldır aynı marka ile hizmet veren Ilgaz Park Apart gibi konaklama evleri de var. Bu noktada araştırma yaptığınız zaman, mutlaka apart otele kaç yıllık olduğunu sormanız gerekiyor. Öğrencileri Eskişehie’e değer katan ve ailenin bir üyesi gibi gören apartlar, genellikle uzun yıllardır hizmet veren işletmeler arasında yer alıyor.

Apart Fiyatlarının Ortalama Seviyede Olması

Eskişehir apart fiyatları bulunduğu lokasyon  ve sağladıkları imkanlara göre değişiklik göstermektedir. Bu apartlar arasında aynı şartlar sağlansada, 500 TL’ye kadar fiyat farkı oluşabilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise, bir apart otelin, diğer apart otellere göre fazlasıyla ucuz olmasıdır. Başlangıç aşamasında geniş imkanları uygun fiyatlarla sunan bu apart oteller, sene ortasında zarar etme korkusu ile ısınmadan dahi tasarruf etme yoluna gidebilirler.

Odalarda Mutfak Bulunması

Kendi yemeğinizi yapmanız ve tasarruflu bir öğrencilik hayatı geçirmeniz için mutlaka odanızda mutfak bulunması gerekiyor. Bazı apartlarda mutfak ortak kullanım alanı olarak gösterilmiştir. Ancak bu durum, yemek yapmanız için büyük bir engel. Genellikle bu tarz alanlarda yemek yapmak için kuyruğa girmek ya da ocağın boş kalmasını beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Odalarda Banyo ve Tuvaletin Bulunması

Aslında apart demek, mini apartman anlamına gelmektedir. Ancak şehir merkezlerinde düşük merkezlerde açılan apartlar, daha fazla yer tasarrufu sağlamak için, banyo ve tuvaleti ortak kullanım alanı olarak göstermektedir. Oda içerisinde banyo ve tuvaletin bulunmaması ise, hijyen açısından büyük bir sorun yaratacaktır.

Şehir Merkezine Yakınlık

Eskişehir bilindiği üzere eğlence hayatı ile de ünlüdür. Şehir merkezine aşırı yakın olmak sizlere bir çok konuda avantaj sağlasa da, hem uyku düzeni hem de sınav zamanlarında derslerinize çalışmanız konusunda büyük bir dezavantaja neden olabilir. Bu nedenle daha sakin bir lokasyonda apart seçiminiz size avantaj sağlayacaktır.

Deprem ve Yangın Yönetmeliğine Uygunluk

Yurt açılabilmesi için öncelikle bu şartların karşılanabiliyor olması gerekmektedir. Ancak kaçak olarak inşa edilmiş ve bir şekilde ruhsat almış olan yurtların, yaşattığı sıkıntılar, zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda daha bilinçli olmak adına, yurtlardan bu konuda detaylı bilgi alamınız gerekmektedir. 

Apart Güvenlik Olanakları

Apartların giriş ve çıkışlarında güvenlik bulunması, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca ortak alanların güvenlik kamerası ile de kayıt altına alınıyor olması, bir çok olumsuz durumun önüne geçecektir.

Apart Siyasi Görüş ve Dini Konumları

Ilgaz Park bayan apart olarak hiç bir siyasi kurum, kuruluş ya da cemaate üye değiliz. Atatürk ilke ve inkılaplarını bağlı olan bir kurumuz. Bu konuda siyasi düşünce ya da bir cemaat etrafından toplanan yurtlardan uzak durmalısınız. Bir takım oluşumlar, kendi düşüncelerini öğrencilere empoze etme amaçlı olarak bu tarz yurt kurmaktadırlar.

Ilgaz Park Bayan Apart ve Öğrenci Yurdu olarak, tecrübemizle sabit olan ve dikkat etmeniz gereken konularda düşüncelerimizi belirttik. Alanında uzman, profesyonel ve pedagojik eğitim almış olan kadromuzla siz değerli öğrencilerimize, konaklama hizmeti sunmaktayız. Tüm sorularınız için bizleri arayabilir, ya da yurdumuzu ziyaret edebilirsiniz.

RELATED BLOGS

Yeni Başlayanlar İçin Eskişehir
Öğrencilerin Eskişehir Hakkında Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Eskişehir’de üniversiteyi kazandıysanız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizler için bir rehber hazırladık. Evet kendinizi oldukça şanslı hissedebilirsiniz. Zira Eskişehir, WRI ROSS.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesine Yakın Kız Öğrenci Yurtları
Eskişehir Osmangazi Üniversitesine Yakın Kız Öğrenci Yurtları

Eskişehir’de üniversite kazanmış ve kayıt sonrasında yurt aramaya başlamış bir kız öğrenciyseniz, öncelikle apart seçiminden lokasyon sizin için oldukça önemli olacaktır. Bulunduğunuz.

LEAVE A REPLY