Öğrencilerin Eskişehir Hakkında Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Eskişehir’de üniversiteyi kazandıysanız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizler için bir rehber hazırladık. Evet kendinizi oldukça şanslı hissedebilirsiniz. Zira Eskişehir, WRI ROSS dünya şehirleri yarışmasında Barcelona, Londra ve Madrid gibi şehirleri geçerek, ödüllü bir şehir olmayı başarmıştır. Nüfusunun %80’ini öğrencilerden oluşan bu şehirde, unutulmaz bir öğrencilik hayatı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

1990 yılından beri Eskişehir kız apart ve öğrenci yurdu hizmeti veren Ilgaz Park markası olarak, sizlere hayran kalacağınız bu şehir ile ilgili başlangıç öncesi bilmeniz gerekenleri paylaşacağız. Şehirle ilgili daha detaylı bilgi edinmeniz için, danışmanlarımıza sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Eskişehir

Yeni Başlayanlar İçin Eskişehir
Yeni Başlayanlar İçin Eskişehir

1. İstanbul, Ankara ya da İzmir gibi büyük şehirlerden geliyorsanız, Eskişehir sizin için oldukça ekonomik bir şehir olarak görünebilir. Zira öğrenci şehri olduğu için, yeme ve içme fiyatları bir çok şehrin ortalamasının altındadır. Uygun fiyatlara tabldot yemek yemeniz dahi mümkün.

2.Eskişehir her ne kadar güneşli görünse de, akşam saatlerinde mutlaka soğuk havadan muzdarip olacaksınız. Mutlaka yanınızda ince de olsa, bir hırka ya da ceket bulundurmanız sizlerin avantajınıza olacaktır. Eskişehir, aynı zamanda soğuk havası ile meşhurdur.

3.Eskişehir sanat ile iç içe olan bir şehirdir. Her yerde sanatın en harika ustalığı ile yapılmış heykeller görebileceğiniz gibi, aynı zamanda opera, sinema ve tiyatro salonlarını uygun fiyatlar ile ziyaret edebilirsiniz. Şehir müzecilik alanında da gelişmiştir.

4.Taksi Eskişehir’de öğrenciler için oldukça pahalı gelebilir. Zira taksi fiyatları bir çok şehir ortalamasının üstündedir. Ancak şehir merkezinde olan öğrenciler için, neredeyse her yer yürüme mesafesindedir. Bir bisiklet almak ise, sizler için iyi bir fikir olabilir.

5. Eskişehir’de yolunuzu kaybederseniz, endişelenmeyin. Porsuk çayını bulmanız ve çay boyunca yürümeniz, yolunuzu bulmanız için yeterlidir. O sizi her yere ulaştıracaktır.

6. Etrafınızda çok fazla çekik gözlü insan görürseniz şaşırmayın. Onlar uzak doğulu ya da turist değildir. Malum tatar halkının en çok yaşadığı şehir Eskişehir’dir.

7. Eskişehir aynı zamanda hamamları ile de ünlüdür. Hamam fiyatlarının oldukça düşük olması sizleri şaşırmasın. Zira yer altı kaynaklarının zengin olduğu bu şehirde, hamamları gönül rahatlığı ile ziyaret edebilirsiniz.

8.Şehir de çok fazla yaşlı insan göremezseniz şaşırmayın. Zira Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi varlığı nedeniyle, nüfusun %80’i öğrencilerden ve genç nüfustan oluşmaktadır. Yerli halkı diğer ilçelerde ya da köylerde görmek mümkün.

9.Sokakya ya da caddede Yılmaz Büyükerşen’e benzeyen birisi görürseniz şaşırmayın. Mutlaka onunla karşılaşmışsınızdır. Bu güzel şehrin mimarisinde büyük etkisi olan Yılmaz hoca, mütevazı ve oldukça sohbet canlısıdır. Mutlaka selam verip, sohbet ediniz.

10.Eskişehir 2016 yılından dünyanın en güvenilir 10 şehri arasında yer almıştır. Hem veliler hem de öğrenciler bu açıdan kendilerini huzurlu hissetmelidirler. Gönül rahatlığı ile tüm şehri gezebilirsiniz. Sıcak kanlı olan Eskişehir halkı da sizlere yardımcı olacaktır.

Ilgaz Park kız apart & öğrenci yurdu olarak, Eskişehir hakkında bilmeniz gereken bir takım konulardan bahsettik. Daha fazlası için gezmenizi, öğrenmek istediğiniz konularda ise profesyonel kadromuza danışmanızı tavsiye ederiz.

RELATED BLOGS

Eskişehir Kız Öğrenci Yurtları
Eskişehir Kız Öğrenci Yurtları

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik üniversitesi en yüksek öğrenci kapasitesine sahip üniversitelerdir. Üniversite seçim sonuçları açıklanan bir çok öğrenci.

özel yurt ve devlet yurdu farkı
KYK Devlet Yurdu ve Özel Öğrenci Yurdu Arasındaki.

Devlet yurdu ve özel yurtlar arasında başta fiyat ve konfor olarak büyük farklılık mevcut. Yurt seçiminde, devlet yurtları fiyat olarak büyük bir.

LEAVE A REPLY